Piatok, 16.11.2018
+3.5°C
Golfshop – informácie o golfe
+421 48 6712 512
golfshop@tale.sk
Hotel Stupka, hotel Golf
+421 48 6712 601
Tále, a.s. Tále 100, Horná Lehota,
977 01 Brezno, Slovenská republika
Generálny partner Logo ZP a.s.
Facebook TALE
Twitter TALE
Youtube TALE
Copyright © TÁLE a.s. 2014,
all rights reserved.
Webdesign & hosting
by ŽP Informatika s.r.o.
Tále a.s.

Máte dotaz, chceli by ste vedieť viac o našich službách, akciových balíkoch, či možnostiach ubytovania? Neváhajte nás kontaktovať.

Napísaním dotazu automaticky SÚHLASÍM so spracovaním osobných údajov za účelom vybavenia môjho dotazu. Pozrieť zásady ochrany osobných údajov
 

NEWSLETTER
Prihláste sa na odber noviniek e-mailom.
Prihlásením sa do odberu noviniek automaticky SÚHLASÍM so spracovaním osobných údajov na uvedený účel.  Pozrieť zásady ochrany osobných údajov
region card
Partneri
Tale partneri 1
Tale partneri 2

BLOG


Sympózium ruských akademických maliarov na TÁĽOCH
Piatok 09. novembra 2018Nádherná príroda Slovenska je bohatou inšpiráciou pre mnohých maliarov. Očarila aj ruských akademických maliarov, ktorí prišli už po tretí krát zachytiť nevšedné pohľady na svoje maliarske plátna.

Sympózia Medzinárodnej akadémie kultúry a umenia sa zúčastnili akademickí maliari Ruskej akadémie umenia Peter Stronsky, Alexander Belgov, Anton Štekoľščikov, Júlia Jurievič, Ljubov Dolgich.

Klasické ruské školy učia maľovať priamo v prírode, ktorá poskytuje množstvo farieb a detailov v danom okamihu. Všetci maľujú v štýle realizmu a ich diela sú výnimočné.

Motívom tohto podujatia bolo zachytiť „Zlatú jeseň na Horehroní“, ktorá poskytuje nekonečnú paletu farieb. ....hory sú poliate zlatom a my túto krásu zachytávame na našich obrazoch, povedal pán Peter Stronsky.

Obrazy z predchádzajúcich dvoch sympózií zobrazujú Horehronie na jar a v lete .Teraz do galérie pribudne „Zlatá jeseň“.

Obrazy zo všetkých troch sympózií sú vystavené v galérii na hrade Ľupča pod názvom: Horehronie očami ruských maliarov.
Školenia a semináre v hoteli Stupka s večernými aktivitami aj na snehu
Štvrtok 08. októbra 2018Príjemný hotel Stupka je súčasťou Ski, Golf & Hotel Resort Tále. Magické a tiché miesto pod hrebeňmi Nízkych Tatier je vhodné pre vzdelávanie a ponúka množstvo športových aktivít. Školitelia sa snažia odovzdať účastníkom čo najviac informácii a mnohokrát nezostáva čas užiť si pohyb na čerstvom vzduchu.

Tento boj s časom sme vyriešili osvetlením športových areálov v zime aj v lete. Počas lyžiarskej sezóny sú osvetlené zjazdovky a bežecká stopa v golfovom areáli LittleBear. Počas letnej sezóny tenisové kurty a 9-jamkové golfové ihrisko LittleBear. Ak sú bežné prevádzkové časy nevyhovujúce, pripravujeme športoviská podľa požiadaviek klientov. Nevšedná večerná atmosféra športových podujatí môže byť stimulom záujmu o ďalšie vzdelávanie.

Milovníci lyžovania ocenia vysokú kvalitu poskytovaných služieb v rodinnom stredisku Ski Tále. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska trať s okruhom 6,5 km.

WELLNESS A VOĽNÝ ČAS

Dokonalý relax v príjemnom horskom prostredí hotela Stupka (Tále, Nízke Tatry). Služby wellness cetra a cardio fitness centra sú k dispozícii i klientom ubytovaným v Dependence Hotel Golf. Wellness centrum v hoteli Stupka je hosťom hotela Stupka k dispozícii neobmedzene bezplatne. Wellness centrum v hoteli Stupka (bazén so slanou vodou a protiprúdom, fínska sauna, 2 parné sauny, jacuzzi, ochladzovací bazénik, odpočiváreň).


Majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo svoju 15. jubilejnú golfovú sezónu
15. výročie Gray Bear Tále
Utorok 8. augusta 20178. augusta 2002 sa na Slovensku otvorilo prvé 18-jamkové golfové ihrisko. Počas 15 rokov bolo miestom významných medzinárodných turnajov, majstrovstiev Slovenska, komerčných a klubových turnajov, letných detských akadémií, rodinných a priateľských súbojov. Pozvanie na turnaj, ktorým sme si pripomenuli toto výročie, prijali americkí dizajnéri ihriska Skip Malek a Bob Walton ako aj známe osobnosti z oblasti športového a kultúrneho života na Slovensku. S mnohými sme sa na golfovom ihrisku Gray Bear stretli pri jeho otvorení. Svoje golfové umenie predviedli hokejisti Peter Bondra, Ján Lašák, Richard Lintner, herci Milan Kňažko, Andy Hryc, Filip Tůma, Ady Hajdu, Martin Mňahončák. Nechýbali naši českí priatelia Jiří Bartoška, Ondřej Soukup, Jiři Korn, ktorí Tále navštevujú veľmi často. V priateľskej atmosfére celého turnaja sme zaznamenali výborné športové výsledky. Dvojnásobné zahranie HOLE IN ONE padlo na jamkách č. 10 (Alena Holejšovská) a č. 5 (Jozef Hruška). Najlepší brutto výsledok - 11 rán pod par ihriska zahral štvorčlenný flajt v zložení: Andrej Mateček, Richard Oles, Jakub Plech a Zdenko Mateček.
Golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo jubilejnú golfovú sezónu
Pondelok 15. mája 2017Majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo svoju 15. jubilejnú golfovú sezónu v sobotu 6. mája tradičným turnajom Welcome Texas. Za krásneho počasia privítalo Gray Bear 92 domácich hráčov a hostí z rôznych slovenských golfových klubov.

Týždeň po zahájení sezóny, v sobotu 13. mája, sa na Táľoch konal Deň otvorených dverí v rámci celoslovenského podujatia Národný deň golfu. Pre záujemcov o tento gentlemanský šport bola pripravená bezplatná výuka golfu s profesionálnym trénerom a prehliadka ihriska na golfovom autíčku s odborným výkladom. Na Tále zavítalo približne 30 hostí rôznych vekových kategórií, ktorých golf zaujal a viacerí z nich v budúcnosti rozšíria rady milovníkov golfu.

V auguste oslávi majstrovské golfové ihrisko Gray Bear už 15. výročie svojej činnosti, počas ktorej niekoľkokrát potvrdilo svoje kvality organizáciou najprestížnejších golfových podujatí na Slovensku – Majstrovstiev Európy seniorov v kategórii Masters, EGA Challenge Trophy Boys roku 2006 a Allianz Ladies Slovak Open zo série Ladies European Tour v rokoch 2010 - 2014.

Ponuka služieb Ski, Golf & Hotel Resortu Tále sa rozširuje aj tento rok o atraktívnu novinku - nočný golf na 9- jamkovej golfovej akadémii Little Bear, ktorá je umelo osvetlená. Je to výborná príležitosť pre pracovne vyťažených hráčov golfu a tiež pre partie golfistov zrelaxovať večer po absolvovaní seminárov a konferencií v hoteli Stupka, Golf alebo iných okolitých ubytovacích zariadeniach pri hre golfu. Pre zlepšenie komfortu hráčov boli zároveň na 9. jamke Gray Bear zrekonštruované sociálne zariadenia s občerstvením.

Majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo svoju 15. jubilejnú golfovú sezónu

Majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo svoju 15. jubilejnú golfovú sezónu
Majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo svoju 15. jubilejnú golfovú sezónuÚspešný 13. ročník SKI & GOLF WORLD CHAMPIONSHIP 2016 pre reprezentantky golfového klubu GRAY BEAR Tále
Pondelok 09. mája 2016


V termíne 4. - 8. mája 2016 sa v rakúskom Zell am See - Kaprun konali Majstrovstvá sveta v ski & golf - jeden turnaj, dve disciplíny. Prvý deň je venovaný lyžovaniu na ľadovci Kitzsteinhorn a ďalšie dva dni hre golfu na ihriskách Kitzsteinhorn a Schmittenhohe. Konečne bolo krásne počasie, čo sa o uplynulých ročníkoch nedá povedať, a tak si účastníci mohli vychutnať aj krásy tohto regiónu. Na zjazdovkách bol čerstvo napadnutý sneh, na golfových ihriskách kvalitné gríny.

V tomto roku súťažilo 240 hráčov z 18 krajím sveta. Tím Gray Bear Tále reprezentovali Daniela Jorčíková, Maja Roháčová, Peter Havrila a Ľubo Vaňo junior. Majsterkou sveta v kategórii Masters women sa už po šiestykrát stala Daniela Jorčíková. Maja Roháčová obhájila minuloročné 3. miesto v tejto kategórii. Úspešná bola aj tretia slovenská reprezentantka Terezka Husárová /tiež členka GKT/, ktorá v tomto roku štartovala za materský klub Hron, Sliač a obsadila prvé miesto v lyžovaní – Women, druhé miesto v kategórii Junior women. V silnej konkurencii pretekárov z celého sveta v náročnom turnaji naši pretekári úspešne reprezentovali Slovensko.13 rocnik SKI - GOLF WORLD CHAMPIONSHIP 2016

13. ročník SKI & GOLF WORLD CHAMPIONSHIP 2016
13. ročník SKI & GOLF WORLD CHAMPIONSHIP 2016

13. ročník SKI & GOLF WORLD CHAMPIONSHIP 2016

Kvalitné golfové vybavenie
Pondelok 25. apríla 2016

Než sa na golfové ihrisko vydáte, starostlivo si skontrolujte, či vo Vašej golfovej výbave nič nechýba alebo nie je opotrebovaná, zastaraná, ohraná. Ak áno, bude nutné ju doplniť. Uvidíte, že s novými golfovými palicami sa Vám bude hrať omnoho lepšie. Golfové palice sa totižto neustále vyvíjajú, mení sa technológia, veľkou premenou prešli drivery, zatiaľ čo u putterov, či u palíc typu wedge je zmena miernejšia, ale napriek tomu znateľná. Preto je dobré ich obmieňať po štyroch, piatich rokoch alebo v prípadoch, kedy dochádza k posunu z kategórie začiatočníka do vyššej kategórie. Zakúpiť ich môžete buď jednotlivo, alebo v kompletných setoch, záleží na Vás, čomu dáte prednosť. Aby ste mali nie len všetky palice, ale aj golfové loptičky a ďalšie príslušenstvo, bez ktorého sa nezaobídete, pekne pokope, stane sa Vašim užitočným a nepostrádateľným pomocníkom golfový bag. A pretože golfové vybavenie sa na ihrisku poriadne prenesie, zvážte investíciu do golfového vozíka, ktorý Vám zaistí pohodlný a nenáročný prevoz Vášho bagu a ušetrí Vám tak zbytočne vynaloženú únavu, ktorá by sa mohla negatívne prejaviť aj na Vašej hre. Neoddeliteľnú súčasť vybavenia tvoria aj najrôznejšie golfové príslušenstvo, ktoré je veľmi praktické – či už sa jedná o slnečné okuliare, týčka, ktoré Vám dodajú istotu pri odpale, či lovítka pre zbieranie loptičiek. Vašu hru si môžete vyšperkovať golfovou GPS a meracou technikou, s ktorou budete mať ďaleko lepší prehľad a vďaka získaným údajom dokážete povzniesť Vaše hranie na omnoho vyššiu úroveň a mať tak náskok pred konkurenciou. Akonáhle je Vaše golfové vybavenie kompletné, potom Vám už nič nebráni vydať sa v ústrety novým zážitkom.
Mini-fotogaléria
Kliknutím na malý náhľad sa zobrazí veľká fotografia. Pre viac fotografií navštívte našu FOTOGALÉRIU.
Golfové ihrisko Gray Bear TáleGolfové ihrisko Gray Bear TáleGolfové ihrisko Gray Bear Tále

dizajnovy obraz2
Školenia v hoteli Stupka

Školenia v hoteli Stupka

Konferenčné balíky šité na mieru vašej firme, Tále, Nízke Tatry.
Silvestrovský pobyt v hoteli Stupka

Silvestrovský pobyt v hoteli Stupka

Rodinný Silvester s animáciami, ľudovou hudnou, vynikajúcim jedlom a snehom.
dizajnovy obraz2