Nádherná príroda Slovenska je bohatou inšpiráciou pre mnohých maliarov. Očarila aj ruských akademických maliarov, ktorí prišli už po tretí krát zachytiť nevšedné pohľady na svoje maliarske plátna.

Sympózia Medzinárodnej akadémie kultúry a umenia sa zúčastnili akademickí maliari Ruskej akadémie umenia Peter Stronsky, Alexander Belgov, Anton Štekoľščikov, Júlia Jurievič, Ljubov Dolgich.

Klasické ruské školy učia maľovať priamo v prírode, ktorá poskytuje množstvo farieb a detailov v danom okamihu. Všetci maľujú v štýle realizmu a ich diela sú výnimočné.

Motívom tohto podujatia bolo zachytiť „Zlatú jeseň na Horehroní“, ktorá poskytuje nekonečnú paletu farieb. ….hory sú poliate zlatom a my túto krásu zachytávame na našich obrazoch, povedal pán Peter Stronsky.

Obrazy z predchádzajúcich dvoch sympózií zobrazujú Horehronie na jar a v lete .Teraz do galérie pribudne „Zlatá jeseň“.

Obrazy zo všetkých troch sympózií sú vystavené v galérii na hrade Ľupča pod názvom: Horehronie očami ruských maliarov.

Príjemný hotel Stupka je súčasťou Ski, Golf & Hotel Resort Tále. Magické a tiché miesto pod hrebeňmi Nízkych Tatier je vhodné pre vzdelávanie a ponúka množstvo športových aktivít. Školitelia sa snažia odovzdať účastníkom čo najviac informácii a mnohokrát nezostáva čas užiť si pohyb na čerstvom vzduchu.

Tento boj s časom sme vyriešili osvetlením športových areálov v zime aj v lete. Počas lyžiarskej sezóny sú osvetlené zjazdovky a bežecká stopa v golfovom areáli LittleBear. Počas letnej sezóny tenisové kurty a 9-jamkové golfové ihrisko LittleBear. Ak sú bežné prevádzkové časy nevyhovujúce, pripravujeme športoviská podľa požiadaviek klientov. Nevšedná večerná atmosféra športových podujatí môže byť stimulom záujmu o ďalšie vzdelávanie.

Milovníci lyžovania ocenia vysokú kvalitu poskytovaných služieb v rodinnom stredisku Ski Tále. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará6 vlekov. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km. Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska trať s okruhom 6,5 km.

WELLNESS A VOĽNÝ ČAS

Dokonalý relax v príjemnom horskom prostredí hotela Stupka (Tále, Nízke Tatry). Služby wellness centra a cardio fitness centra sú k dispozícii i klientom ubytovaným v Dependence Hotel Golf. Wellness centrum v hoteli Stupka je hosťom hotela Stupka k dispozícii neobmedzene bezplatne. Wellness centrum v hoteli Stupka (bazén so slanou vodou a protiprúdom, fínska sauna, 2 parné sauny, jacuzzi, ochladzovací bazénik, odpočiváreň).

Majstrovské golfové ihrisko Gray Bear Tále zahájilo svoju 15. jubilejnú golfovú sezónu v sobotu 6. mája tradičným turnajom Welcome Texas. Za krásneho počasia privítalo Gray Bear 92 domácich hráčov a hostí z rôznych slovenských golfových klubov.

Týždeň po zahájení sezóny, v sobotu 13. mája, sa na Táľoch konal Deň otvorených dverí v rámci celoslovenského podujatia Národný deň golfu. Pre záujemcov o tento gentlemanský šport bola pripravená bezplatná výuka golfu s profesionálnym trénerom a prehliadka ihriska na golfovom autíčku s odborným výkladom. Na Tále zavítalo približne 30 hostí rôznych vekových kategórií, ktorých golf zaujal a viacerí z nich v budúcnosti rozšíria rady milovníkov golfu.

V auguste oslávi majstrovské golfové ihrisko Gray Bear už 15. výročie svojej činnosti, počas ktorej niekoľkokrát potvrdilo svoje kvality organizáciou najprestížnejších golfových podujatí na Slovensku – Majstrovstiev Európy seniorov v kategórii Masters, EGA Challenge Trophy Boys roku 2006 a Allianz Ladies Slovak Open zo série Ladies European Tour v rokoch 2010 – 2014.

Ponuka služieb Ski, Golf & Hotel Resortu Tále sa rozširuje aj tento rok o atraktívnu novinku – nočný golf na 9- jamkovej golfovej akadémii Little Bear, ktorá je umelo osvetlená. Je to výborná príležitosť pre pracovne vyťažených hráčov golfu a tiež pre partie golfistov zrelaxovať večer po absolvovaní seminárov a konferencií v hoteli Stupka, Golf alebo iných okolitých ubytovacích zariadeniach pri hre golfu. Pre zlepšenie komfortu hráčov boli zároveň na 9. jamke Gray Bear zrekonštruované sociálne zariadenia s občerstvením.

8. augusta 2002 sa na Slovensku otvorilo prvé 18-jamkové golfové ihrisko. Počas 15 rokov bolo miestom významných medzinárodných turnajov, majstrovstiev Slovenska, komerčných a klubových turnajov, letných detských akadémií, rodinných a priateľských súbojov. Pozvanie na turnaj, ktorým sme si pripomenuli toto výročie, prijali americkí dizajnéri ihriska Skip Malek a Bob Walton ako aj známe osobnosti z oblasti športového a kultúrneho života na Slovensku. S mnohými sme sa na golfovom ihrisku Gray Bear stretli pri jeho otvorení. Svoje golfové umenie predviedli hokejisti Peter Bondra, Ján Lašák, Richard Lintner, herci Milan Kňažko, Andy Hryc, Filip Tůma, Ady Hajdu, Martin Mňahončák. Nechýbali naši českí priatelia Jiří Bartoška, Ondřej Soukup, Jiři Korn, ktorí Tále navštevujú veľmi často. V priateľskej atmosfére celého turnaja sme zaznamenali výborné športové výsledky. Dvojnásobné zahranie HOLE IN ONE padlo na jamkách č. 10 (Alena Holejšovská) a č. 5 (Jozef Hruška). Najlepší brutto výsledok – 11 rán pod par ihriska zahral štvorčlenný flajt v zložení: Andrej Mateček, Richard Oles, Jakub Plech a Zdenko Mateček.

Aktuálne akcie a balíky

Partneri