parallax background
 

História Golfového Klubu Tále

 • 08. 08. 2002Otvorenie golfového ihriska Gray Bear, Tále

  Slávnostný a zároveň veľmi významný okamih pre región i celé Slovensko - oficiálne otvorenie prvého majstrovského osemnásťjamkového golfového ihriska na Táľoch sa uskutočnilo za účasti viac než 500 hostí. Prvý odpal pripadol legendárnemu profesionálnemu hráčovi golfu a kapitánovi Ryder Cupu Tonymu Jacklinovi. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj majstri sveta v hokeji 2002 - Jozef Stűmpel, Michal Handzuš, Peter Bondra, Richard Lintner a Miroslav Šatan .
 • 18. 07. 2003Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska na rany

  Po otvorení golfového ihriska Gray Bear sa Majstrovstvá Slovenska po prvýkrát hrali na Slovenskom ihrisku. Do otvoreného turnaja jednotlivcov sa prihlásilo 158 záujemcov, súťažný výbor však musel obmedziť počet štartujúcich na 20 žien a 100 mužov. Okrem známych slovenských golfistov boli v 120 člennej konkurencii aj českí a rakúski.
 • 01. 10. 2005Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta amatérov - World Golfers Championship

  World Golfers Championship je najväčším svetovým amatérskym golfovým projektom, za vznikom ktorého stojí Sven Tumba Johansson, švédska hokejová a golfová legenda. Tento projekt sa dá urobiť len v golfe, v žiadnom inom športe to nejde. Tu existuje systém hendikepov hráčov, takže môžu spolu súťažiť golfisti s rôznou výkonnosťou. Chcel, aby amatéri, teda tí, ktorí sa chodia pozerať na profesionálnych hráčov, si to vymenili a oni boli tými, na ktorých sa pozerajú, fandia im, zažívajú pocit veľkého majstrovstva. V prvý októbrový deň 2005 navštívil Tále, kde sa konala kvalifikácia na majstrovstvá sveta amatérov v golfe, Sven Tumba Johansson, ktorý bol najlepším švédskym hokejistom v histórií, no v súčasnosti sa jeho meno skôr spája s golfom. Z prvého kvalifikačného turnaja 2005 na World Golfers Championship postúpili z Golfového klubu Tále Vladimír Soták a Michal Štefík.
 • 21. 07. 2006European Masters Senior Golf Championship

  V spolupráci s Golfovým klubom Tále sa Majstrovstvá Európy seniorov Europen Masters Senior Golf Championship konali 19.-21.júla 2006 na ihrisku Gray Bear. Turnaj zahŕňal dve súťaže- Európske majstrovstvá tímov seniorov „Challenge Ivan Maura“ a Európsky pohár tímov seniorov „Challenge Adriaan de Brujin“. Súťaž bola otvorená pre všetkých golfistov- seniorov, hráčov starších 70 rokov, ktorí boli členmi jednotlivých európskych seniorských asociácií. Každá členská asociácia mohla do každej súťaže prihlásiť jeden tím. Zúčastnilo sa 12 krajín, ktoré tvorili 16 družstiev.
 • 05. 08. 2006Ega Challenge Trophy Boys

  Turnaj je súťažou šesťčlenných družstiev, na ktorom sa zúčastnilo 35 hráčov z Rakúska, Slovinska, Maďarska Grécka, Estónska a domáceho Slovenska. Hralo sa sytémom na rany a o konečnom poradí rozhodoval najnižší súčet piatich najlepších výsledkov troch súťažných dní. Golfový klub Tále reprezentovali Juraj Zvarík, Martin Ťavoda, Maroš Karniš a Tomáš Karniš.
 • 28. 06 .2008ŽP Pipex Cup – Czech PGA Tour 2008

  ŽP Pipex Cup je od roku 2008 súťažou profesionálov. V roku 2009 sa stal, ako jeden z dvoch turnajov v zahraničí, súčasťou Pilsner Urquell Czech PGA Tour, jedného z najlepšie dotovaných turnajov v rámci českej profesionálnej série. V roku 2009 s medzinárodnou účasťou 53 profesionálnych a 29 amatérskych hráčov. Za golfový klub Tále súťažila Zuzana Kamasová, Jeff Sikute a Jozef Soták.
 • 2010Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2010 - Ladies European Tour

  V roku 2010 sa Ladies European Tour hrala na 27 ihriskách v 20 krajinách sveta, vrátane Ázie, Austrálie a Nového Zélandu. Slovensko bolo jedinou krajinou strednej a východnej Európy, kde uvedená túra zavítala. Na golfovom ihrisku Gray Bear, Tále svoje golfové umenie predviedlo 126 hráčok z 26 krajín sveta. O víťazke sa rozhodlo až na poslednej 18-tej jamke, zvíťazila 24-ročná Španielka z Pamplony Maria Hernandez s konečným výsledkom -8. Slovensko malo dve reprezentantky. Zuzana Kamasovú, jedinú profesionálnu hráčku Slovenska a Viktóriu Tomko, amatérsku majsterku Slovenska z roku 2009. O rozruch počas Allianz Ladies Slovak Open 2010 sa s hole in one postarala Fínka Hanna – Leena Salonen.
 • 2011Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2011 - Ladies European Tour

  Jednou z krajín, v ktorej sa LET rozhodlo organizovať turnaj zo série 2011 bolo opäť Slovensko, ktoré v minulom roku dokázalo, že si takúto významnú medzinárodnú akciu zaslúži. Z víťazstva sa tešila Švédka Caroline Hedwall so skóre – 11. Bolo to jej prvé víťazstvo v rámci Ladies European Tour. Na turnaji štartovala aj naša jediná profesionálna hráčka golfu Zuzana Kamasová a aj ďalšie dve hráčky - Vicky Tomko a Natalia Hečková, majsterka Slovenska 2010. Najmladšou účastníčkou Ladies European Tour 2011 bola česká reprezentantka Klára Spilková. Hneď v prvý deň zahrala amatérska golfistka Lauren Taylor hole in one na jamke č.5. V poslednom kole Nontaya Srisawang pridala hole in one na jamke č.17 a získala automobil Škoda Yeti.
 • 2012Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2012 - Ladies European Tour

  Medzi hráčkami z 30 krajín sveta nechýbali zvučné mená ako Helen Alfredsson, Gwladys Nocera, Lee – Anne Pace, Trish Jonnson, Caroline Masson, Becky Brewerton či Carly Both. Víťazkou sa stala Line Vedel z Dánska s celkovým skóre -7. Slovenská reprezentantka Zuzana Kamasová skončila na 61. mieste. Ďalšie mladučké amatérske Slovenky Natália Hečková a Emma Klimentová, získavali cenné skúsenosti. Slovenskí priaznivci golfu držali palce aj sympatickej českej hráčke Kláre Spilkovej, ktorú na ihrisku sprevádzal slovenský caddy Michal Engler. Klára obsadila 20. Miesto so skóre +2.
 • 2013Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2013 - Ladies European Tour

  Výborné podmienky, výborné počasie, to je charakteristika 4. ročníka turnaja profesionálok na ihrisku Gray Bear, Tále počas Allianz Ladies Slovak Open 2013. Charley Hall a Cheynne Woods, neter známeho Tiger Woodsa, mali premiérovú účasť na slovenskom ihrisku a viedli si veľmi dobre. Gwladys Nocera sa pred pár rokmi vyjadrila, že sem bude chodiť kým Allianz Ladies Slovak Open nevyhrá. Ostatné roky ju vždy sklamalo pár jamiek, ale tento rok „zatočila so sivým medveďom“ najlepšie s výsledkami 70, 68, 71, 70 spolu -9 a vyhrala. Slovensko reprezentovala Zuzana Kamasová s výsledkom +6 a skončila celkovo na 31. Mieste. Slovensko reprezentovali aj dve amatérske hráčky Natália Hečková a Emma Klimentová, ktoré ale neprešli CUT po prvých dvoch kolách.
 • 2014 Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2014 - Ladies European Tour

  Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2014- Ladies European Tour
 • 8. 8. 2014Otvorenie golfovej akadémie Little Bear

  Presne 12 rokov po otvorení 18-jamkového majstrovského ihriska bolo otvorené unikátne obojsmerné golfové ihrisko. 9-jamková akadémia s názvom Little Bear od dizajnérov 1. majstrovského ihriska na Slovensku Gray Bear, Tále- američanov Boba Waltona a Skipa Maleka- je určené najmä pre deti a začiatočníkov, ale má čo dať aj skúseným golfistom. Aj skúsení golfisti si tu môžu trénovať krátku hru, chipping a putting. Otvorenia sa zúčastnili aj známe tváre ako Zuzana Kamasová, Miroslav Šatan a Peter Bondra.
parallax background
Gray Bear Tále

Radosť z hry


Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu.

Tony Jacklin, profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu


REZERVÁCIA TeeTime

Gray Bear Tále

Golfový rezort s prvým 18-jamkovým majstrovským ihriskom na Slovensku


Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky.

Dizajn 6 296 metrov dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.


Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.

Golfová akadémia Little Bear

Jedinečný koncept 9-jamiek, ktoré môžete hrať v oboch smeroch


Golfová akadémia Little Bear je vhodná nielen pre začínajúcich golfistov, ale aj pre pokročilých, ktorí si tu môžu zdokonaliť svoju krátku hru.

Vyskúšajte si a zoznámte sa s golfom pod vedením skúsených trénerov a za veľmi prijateľných podmienok.
Súčasťou golfovej akadémie sú tréningové plochy: chipping a putting green.
Hra na golfovej akadémii Little Bear nie je obmedzená hendikepom. Individuálne si tu môžu zahrať golfisti so základným HCP 54 a nižším.

Zaujímavosťou je, že golfová akadémia sa dá hrať aj reverzne, t. j. z dvoch smerov. Ide o jedinečný koncept – prvý a jediný na Slovensku.

Ihrisko je koncipované ako polovičné ihrisko s polovičnými dopadovými zónami pre zdokonalenie krátkej hry. Golfová akadémia Little Bear bola slávnostne otvorená 8. augusta 2014.

Úplne nový zážitok z golfu

Nočný golf na Táloch


Hra pod nočnou oblohou má svoje osobité čaro

Osvetlené ihrisko Little Bear je k dispozícii od 15. júna do 15. septembra v dňoch piatok a sobota od 19:00 hod. s posledným tee time o 21:00 hod., resp. v mesiacoch júl a august o 22:00 hod.

CHCEM NA TÁLE!
 • Driving range na trénovanie odpalov
 • Putting a chipping green na precvičenie krátkej hry sú k dispozícii počas celej golfovej sezóny
 • 9-jamková golfová akadémia Little Bear s putting a chipping green
 • Golfshop / golfová recpecia ponúka široký golfový sortiment, ktorý uspokojí nielen náročných golfistov, ale aj začiatočníkov zoznamujúcich sa s golfom. Môžete si vybrať golfové bagy, palice, kompletné sety a golfové doplnky od známych výrobcov Ping, Srixon a Cobra. Obľúbené značky oblečenia a obuvi – CHERVO, GALVIN GREEN, FOOTJOY. Sú vyrobené zo špeciálnych materiálov typu dry – matic, cool – matic, water – proof.

  Pre detských golfistov je k dispozícii detská golfová výbava, oblečenie rôznych značiek a rukavičky značky Footjoy.

  Náš golfshop sme obohatili o nové značky oblečenia a obuvi v cenách e-shopových predajní. V prípade, že na predajni nie je k dispozícii vaša veľkosť, radi vám ju objednáme.

  V prípade špeciálnych požiadaviek ponúkame možnosť objednávky golfového príslušenstva priamo podľa vášho želania s odborným poradenstvom zo strany PRO trénera. V prípade potreby vám zapožičiame golfové vybavenie a sprostredkujeme aj opravu poškodeného vybavenia.
  MARTIN ŤAVODA
  Hlavný profesionálny golfový tréner na ihrisku Gray Bear

 • golfový tréner viacerých reprezentantov SR
 • sám Slovensko reprezentoval po dobu deviatich rokov
 • plne kvalifikovaný golfový profesionál v rámci PGA of Great Britain & Ireland
 • odborné znalosti ohľadom biomechaniky a golfového fitness Martin získal na Titleist Performance Institute (TPI)
 • do výuky golfu Martin implikuje prácu s tlakom chodidiel – BodiTrak Golf Ground Mechanics


 • Pre golfové hodiny s Martinom ho kontaktujte na tel. čísle: +421 904 109 290 alebo e-mailom: mtgolfpro@gmail.com.

  Viac info na www.martintavoda.com.
  ALEŠ SVĚNTEK
  Ako golfový profesionál s licenciou B pôsobí od roku 2003. Vychoval viacero talentov, ktoré pôsobia v národných reprezentáciách.
  Do výuky zakomponováva odborné znalosti z kreatívneho tréningu a biomechaniky, tour coachingu, rozvoja juniorov a krátkej hry.

  Domovské kluby:
 • 2003 – 2004: Golfový klub Prešov
 • 2005: Agama Golf Club
 • 2006: Dunakiliti Golf Club
 • 2007 – 2017: Golf & Country Club Piešťany
 • 2018 – 2020: Airport Golf Club Šurany
 • od 2021: Golfový klub Gray Bear Tále
 • Golfové hodiny s Alešom rezervujte prostredníctvom golfovej recepcie Gray Bear: +421 48 6712 512.