Dovolenka je ideálny čas ako odtrhnúť naše ratolesti od tabletov a internetu a dopriať im pobyt v prírode. Niekedy je to nadľudský výkon, ale namotivovať ich správnym spôsobom takmer vždy zaberie. Kam s deťmi na výlet na Horehroní? V našom blízkom okolí môžete decká vylákať vonku na:


Výlet po Horehroní historickým vláčikom do lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej dolineTu sa dozvedia prečo je pre nás dôležitý les a uvidia ozajstné diviaky. Najmenším dokonca môžete pribaliť aj kolieskové korčule a na krátkom asfaltovom chodníku priamo v areáli lesníckeho skanzenu sa môžu korčuľovať. Do vláčika nie je problém naložiť aj bicykel, priamo zo skanzenu vedie cyklotrasa do obce Čierny Balog, pre menšie deti je však náročná. Skanzen obklopuje jedno z najstarších chránených území na Slovensku – Dobročský prales. Počas prázdnin je možné objednať pre skupinu do 10 osôb odborného sprievodcu, ktorý vás prevedie po hranici pralesa. 

Info o cestovnom poriadku vláčika

Lesnícky skanzen

Dobročský prales


Zážitková jazda so zbojníkmiKam s deťmi, keď ich už nebaví pobyt v hoteli s dospelákmi? Historický vláčik vás prevezie z Brezna do Tisovca. Na trati spoznáte krásne lokality Horehronia a pôvabné prírodné scenérie. Cestu vám spestrí animačný program. Zbojnícky expres na tejto trase bude premávať v letných mesiacoch v dňoch: 19.07., 02.08., 23.08. 2020. Viac info na: https://www.zbojnickyexpres.sk/sk/trasy/.

Dobrodružstvo na rieke Hron. Zo splavovania rieky Hron majú deti vždy veľký zážitok. Splav začína pri motoreste v obci Nemecká a dĺžku trasy si môžete určiť sami. Musíte však zvážiť možnosti svojho dieťaťa. Podrobné info o splave.


Na jediného slovenského upíraLegenda o Prdimuchovi ožíva v Hornej Lehote v jeho pamätnej izbe, ktorá je plná strašidelných nástrah a úloh. Ak nechcete, aby si na vás „prisadol“ Prdimuchov duch musíte vylúštiť všetky úlohy a pomôcť Fonfe oslobodiť jej milovaného Jána Lehotského od zlého upíra. Po úspešnom vyriešení sa môžete vydať po náučnom chodníku jediného slovenského upíra okolo obce. Zábavno-strašidelná hra v upírskej izbe trvá približne 20 minút. Vstup do izby si rezervujte na tel. č. +421903513535. Zdroj:https://horehronie.sk/prdimuchova-izba

V Hornej Lehote nájdete aj približne trojkilometrový náučný chodník vedúci k bývalému keltskému sídlu Hrádok: https://www.horehronie.sk/naucna-prechadzka-na-hradok, a náučný chodník Sama Chalupku. Začína priamo v obci pri jeho pamätnej izbe a vedie lesnými a lúčnymi cestičkami okolo dediny k prameňu Sama Chalupku. Na rázcestí je možné odbočiť k jazeru Krpáčovo, kde sa môžete počas horúcich dní príjemne ochladiť a vrátiť späť do Hornej Lehoty.


Na stretnutie so sysľami na MurániVidieť plaché sysle zblízka bude pre deti určite nezabudnuteľným zážitkom. Na Muránsku planinu sa z Táľov autom dostanete za približne jednu hodinu, presnejší popis cesty nájdete tu: http://npmuranskaplanina.sopsr.sk/navstevnici/sysel-pasienkovy/.


Na putovanie zbojníckou magistrálou na koníkoch hucuľĎalšou zastávkou po Horehroní je výlet na Zbojskú. Rôzne trasy sú prispôsobené skúseným i neskúseným jazdcom. Môžete si vybrať len hodinovú jazdu alebo dlhšiu trasu s možnosťou prespania. Pre rodiny s deťmi je pripravený konský záprah, ktorým sa môžete vybrať na dobrodružnú cestu planinou. Podrobné inštrukcie a kontakty nájdete na: https://www.zbojska.sk/aktivity/

Región Horehronie so všetkým čo ponúka je ideálnou voľbou na dovolenku doma na našom Slovensku. Ak neviete kam s deťmi počas prázdnin, či len cez víkend, vyskúšajte spomínaný nevšedný program a návštevu týchto krásnych miest plných histórie, folklóru, tradície aj moderna.

Aktuálne akcie a balíky

Partneri