Kto sme

Tále, a.s. – Ski, Golf & Hotel Resort Tále sa predstavuje ako silný subjekt cestovného ruchu. Poskytujeme komplexné služby v oblasti cestovania, hotelierstva, stravovania, kongresovej turistiky a golfovej turistiky.


Kde sa nachádzame

Sme situovaní v srdci Slovenska – v Nízkych Tatrách, pod južnými svahmi Chopku. Z Bratislavy (letiska) ste u nás za 2 hod. 30 min, Popradu (letisko) za 60 min., Košíc (letisko) 2 hod. 20 min., Sliač (letisko) – 50 min. a Letisko Viedeň-Schwechat – 3 hod. 13 min.


V akých oblastiach poskytujeme naše služby

Lyžovanie

Milovníci lyžovania ocenia vysokú kvalitu poskytovaných služieb v rodinnom lyžiarskom stredisku Ski Tále. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate pre náročných aj menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná.

Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km.

V prípade dostatočného prírodného snehu je pre vyznávačov bežeckého lyžovania pripravený 4km bežecký okruh na golfovom ihrisku Gray Bear a 1 km okruh na golfovej akadémii Little Bear.


Golf

Majstrovské 18-jamkové golfové ihrisko Gray Bear je ideálnym miestom na strávenie golfovej dovolenky na Slovensku. Dizajn 6 296 m dlhého ihriska je prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.

Little Bear – 9-jamková golfová akadémia je vhodná aj pre začiatočníkov pod vedením trénerov. Skúsení golfisti si zas môžu zdokonaliť krátku hru. Golfisti určite oceníte, že ihrisko je možné hrať v oboch smeroch.

Významné odohraté golfové túry – golfové ihrisko Gray Bear svoju vysokú profesionalitu potvrdilo aj počas najprestížnejších golfových turnajov na Slovensku: Majstrovstiev Európy seniorov v kategórii Masters, EGA Challenge Trophy Boys v roku 2006 a Allianz Ladies Slovak Open zo série Ladies European Tour v rokoch 2010 – 2014.


Ubytovanie

V malebnom prostredí strediska Tále je situovaný horský hotel Stupka s kapacitou 41 izieb a jeho dependence-Golf s kapacitou 19 izieb v hlavnej hotelovej časti a 11 izieb v prístavbe. V našich hoteloch poskytujeme kvalitné ubytovanie a množstvo doplnkových služieb. Sú ideálnym miestom pre rodinné pobyty (lyžiarske, wellness, cyklopobyty) ako aj na organizovanie kongresov, seminárov a obchodných stretnutí v moderných a funkčne vybavených rokovacích miestnostiach.

Wellness centrum hotela Stupka ponúka dokonalý relax na načerpanie nových síl v bazéne so slanou vodou, fínskej saune, dvoch parných saunách, jacuzzi a cardio fitness centre.


Aktivity v okolí

Len 6 km od Ski, Golf & Hotel Resort-u Tále sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná Nízke Tatry. V blízkosti hotela Stupka, pod hotelom Partizán, sa nachádza prekážková lanová dráha Tarzánia. K atrakciám regiónu nepochybne patrí Bystrianska jaskyňa, Jaskyňa Mŕtvych netopierov, Čiernohronská železnička, Lesnícky skanzen vo Vydrove, Hrad Ľupča a splav Hrona.

Horehronie sa rozvíja ako cykloregión. Aktuálne je tu 76 značených cyklotrás s dĺžkou až 865 km. Priamo v hoteli Stupka ako aj v celom regióne sú požičovne elektrobicyklov, s ktorými dokážete objaviť jeho zákutia jednoducho a ľahko.

Tále, a.s. - lyžovanie
Tále a.s. - golf na Slovensku
Tále, a.s. - ubytovanie Tále, hotel Stupka, hotel Golf

Aktuálne akcie a balíky

Partneri