• 2002Otvorenie golfového ihriska Gray Bear, Tále

  Slávnostný a zároveň veľmi významný okamih pre región i celé Slovensko – oficiálne otvorenie prvého majstrovského osemnásťjamkového golfového ihriska na Táľoch sa uskutočnilo za účasti viac než 500 hostí. Prvý odpal pripadol legendárnemu profesionálnemu hráčovi golfu a kapitánovi Ryder Cupu Tonymu Jacklinovi.

 • 2003Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska na rany

  Po otvorení golfového ihriska Gray Bear sa Majstrovstvá Slovenska po prvýkrát hrali na Slovenskom ihrisku. Do otvoreného turnaja jednotlivcov sa prihlásilo 158 záujemcov, súťažný výbor však musel obmedziť počet štartujúcich na 20 žien a 100 mužov. Okrem známych slovenských golfistov boli v 120 člennej konkurencii aj českí a rakúski.

 • 2005Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta amatérov – World Golfers Championship

  World Golfers Championship je najväčším svetovým amatérskym golfovým projektom, za vznikom ktorého stojí Sven Tumba Johansson, švédska hokejová a golfová legenda.

 • 2006European Masters Senior Golf Championship

  V spolupráci s Golfovým klubom Tále sa Majstrovstvá Európy seniorov Europen Masters Senior Golf Championship konali 19.-21.júla 2006 na ihrisku Gray Bear. Turnaj zahŕňal dve súťaže- Európske majstrovstvá tímov seniorov „Challenge Ivan Maura“ a Európsky pohár tímov seniorov „Challenge Adriaan de Brujin“.

 • 2008ŽP Pipex Cup – Czech PGA Tour 2008

  ŽP Pipex Cup je od roku 2008 súťažou profesionálov. V roku 2009 sa stal, ako jeden z dvoch turnajov v zahraničí, súčasťou Pilsner Urquell Czech PGA Tour, jedného z najlepšie dotovaných turnajov v rámci českej profesionálnej série. V roku 2009 s medzinárodnou účasťou 53 profesionálnych a 29 amatérskych hráčov. Za golfový klub Tále súťažila Zuzana Kamasová, Jeff Sikute a Jozef Soták.

 • 2010Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2010- Ladies European Tour

  V roku 2010 sa Ladies European Tour hrala na 27 ihriskách v 20 krajinách sveta, vrátane Ázie, Austrálie a Nového Zélandu. Slovensko bolo jedinou krajinou strednej a východnej Európy, kde uvedená túra zavítala. Na golfovom ihrisku Gray Bear, Tále svoje golfové umenie predviedlo 126 hráčok z 26 krajín sveta.

 • 2011Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 2011- Ladies European Tour

  Jednou z krajín, v ktorej sa LET rozhodlo organizovať turnaj zo série 2011 bolo opäť Slovensko, ktoré v minulom roku dokázalo, že si takúto významnú medzinárodnú akciu zaslúži. Z víťazstva sa tešila Švédka Caroline Hedwall so skóre – 11. Bolo to jej prvé víťazstvo v rámci Ladies European Tour.

 • 2014Otvorenie golfovej akadémie Little Bear

  Presne 12 rokov po otvorení 18-jamkového majstrovského ihriska bolo otvorené unikátne obojsmerné golfové ihrisko. 9-jamková akadémia s názvom Little Bear od dizajnérov 1. majstrovského ihriska na Slovensku Gray Bear, Tále- američanov Boba Waltona a Skipa Maleka- je určené najmä pre deti a začiatočníkov, ale má čo dať aj skúseným golfistom. Aj skúsení golfisti si tu môžu trénovať krátku hru, chipping a putting. Otvorenia sa zúčastnili aj známe tváre ako Zuzana Kamasová, Miroslav Šatan a Peter Bondra.