parallax background

 

Výhody a reciprocity

Členovia nášho klubu majú možnosť využiť viaceré zľavy na služby a recipročné zľavy na domácich aj zahraničných ihriskách


Recipročné zľavy

KlubVýška zľavy
Royal Golf Club Mariánske Lázně (CZ)100%
Resort Karlove Vary (CZ)50%
Ropice Golf Resort (CZ)30%
Kořenec (CZ)30%
Diamond Country Club (AU)30%

Ostatné zľavy

 • 10% zľava na služby v Ski, Golf & Hotel Resort Tále (ubytovanie, stravovanie, prenájom konferenčných priestorov, vstup do wellness centra v hoteli Stupka, požičanie e-bajkov ...)
 • vstup na tréningové plochy 2,- EUR
 • 15% zľava na green fee pre hosťa člena (člen musí byť vo flajte so svojím hoťom)

História nášho klubu


2002 Otvorenie golfového ihriska Gray Bear, Tále

Slávnostný a zároveň veľmi významný okamih pre región i celé Slovensko – oficiálne otvorenie prvého majstrovského 18-jamkového golfového ihriska na Táľoch sa uskutočnilo za účasti viac než 500 hostí. Prvý odpal pripadol legendárnemu profesionálnemu hráčovi golfu a kapitánovi Ryder Cupu Tonymu Jacklinovi.

2003 Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska na rany

Po otvorení golfového ihriska Gray Bear sa Majstrovstvá Slovenska po prvýkrát hrali na Slovenskom ihrisku. Do otvoreného turnaja jednotlivcov sa prihlásilo 158 záujemcov, súťažný výbor však musel obmedziť počet štartujúcich na 20 žien a 100 mužov. Okrem známych slovenských golfistov boli v 120 člennej konkurencii aj českí a rakúski.

2005 Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta amatérov – World Golfers Championship

World Golfers Championship je najväčším svetovým amatérskym golfovým projektom, za vznikom ktorého stojí Sven Tumba Johansson, švédska hokejová a golfová legenda.

2006 European Masters Senior Golf Championship

V spolupráci s Golfovým klubom Tále sa Majstrovstvá Európy seniorov Europen Masters Senior Golf Championship konali 19.-21.júla 2006 na ihrisku Gray Bear. Turnaj zahŕňal dve súťaže - Európske majstrovstvá tímov seniorov „Challenge Ivan Maura“ a Európsky pohár tímov seniorov „Challenge Adriaan de Brujin“.

2008 ŽP Pipex Cup – Czech PGA Tour 2008

ŽP Pipex Cup je od roku 2008 súťažou profesionálov. V roku 2009 sa stal, ako jeden z dvoch turnajov v zahraničí, súčasťou Pilsner Urquell Czech PGA Tour, jedného z najlepšie dotovaných turnajov v rámci českej profesionálnej série. V roku 2009 s medzinárodnou účasťou 53 profesionálnych a 29 amatérskych hráčov. Za golfový klub Tále súťažila Zuzana Kamasová, Jeff Sikute a Jozef Soták.

2010 - 2014 Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect 

V rokoch 2010 - 2014 sa Ladies European Tour hrala na 27 ihriskách v 20 krajinách sveta, vrátane Ázie, Austrálie a Nového Zélandu. Slovensko bolo jedinou krajinou strednej a východnej Európy, kde uvedená túra zavítala. Na golfovom ihrisku Gray Bear, Tále svoje golfové umenie predviedlo 126 hráčok z 26 krajín sveta.

2014 Otvorenie golfovej akadémie Little Bear

Presne 12 rokov po otvorení 18-jamkového majstrovského ihriska bolo otvorené unikátne obojsmerné golfové ihrisko. 9-jamková akadémia s názvom Little Bear od dizajnérov 1. majstrovského ihriska na Slovensku Gray Bear, Tále- američanov Boba Waltona a Skipa Maleka- je určené najmä pre deti a začiatočníkov, ale má čo dať aj skúseným golfistom. Aj skúsení golfisti si tu môžu trénovať krátku hru, chipping a putting. Otvorenia sa zúčastnili aj známe tváre ako Zuzana Kamasová, Miroslav Šatan či Peter Bondra.

Golfové ihrisko Gray Bear Tále

Nízke Tatry


Golfové ihrisko Gray Bear bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s kompletne vybudovanou infraštruktúrou. Golfové centrum sa rozlieha na ploche približne 60 hektárov.


 • 6 296 metrov
 • Par 71
 • 60 hektárov


Dizajn golfového ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska realizovala škótska firma Southern Golf Ltd.

Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.

 

Golfová akadémia Little Bear

Jedinečný koncept 9-jamiek, ktoré môžete hrať v oboch smeroch


Golfová akadémia Little Bear je vhodná nielen pre začínajúcich golfistov, ale aj pre pokročilých, ktorí si tu môžu zdokonaliť svoju krátku hru.

Vyskúšajte si a zoznámte sa s golfom pod vedením skúsených trénerov a za veľmi prijateľných podmienok.
Súčasťou golfovej akadémie sú tréningové plochy: chipping a putting green.
Hra na golfovej akadémii Little Bear nie je obmedzená hendikepom. Individuálne si tu môžu zahrať golfisti so základným HCP 54 a nižším.

Zaujímavosťou je, že golfová akadémia sa dá hrať aj reverzne, t. j. z dvoch smerov. Ide o jedinečný koncept – prvý a jediný na Slovensku.

Ihrisko je koncipované ako polovičné ihrisko s polovičnými dopadovými zónami pre zdokonalenie krátkej hry. Golfová akadémia Little Bear bola slávnostne otvorená 8. augusta 2014.

parallax background
Gray Bear Tále

Radosť z hry


Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu.

Tony Jacklin, profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu


REZERVÁCIA TEETIME
 

 

 • Driving range na trénovanie odpalov
 • Putting a chipping green na precvičenie krátkej hry sú k dispozícii počas celej golfovej sezóny
 • 9-jamková golfová akadémia Little Bear s putting a chipping green
 • Golfshop / golfová recepcia ponúka široký golfový sortiment, ktorý uspokojí nielen náročných golfistov, ale aj začiatočníkov zoznamujúcich sa s golfom. Môžete si vybrať golfové bagy, palice, kompletné sety a golfové doplnky od známych výrobcov Ping a Callaway. Obľúbené značky oblečenia a obuvi – UNDER ARMOUR, ADIDAS, KJUS, NIKE, CALLAWAY, J. LINDEBERG a FOOTJOY.

  Náš golfshop sme obohatili o nové značky oblečenia a obuvi v cenách e-shopových predajní. V prípade, že na predajni nie je k dispozícii vaša veľkosť, radi vám ju objednáme.

  V prípade špeciálnych požiadaviek ponúkame možnosť objednávky golfového príslušenstva priamo podľa vášho želania s odborným poradenstvom zo strany PRO trénera. V prípade potreby vám zapožičiame golfové vybavenie a sprostredkujeme aj opravu poškodeného vybavenia.
  ALEŠ SVĚNTEK
  Ako golfový profesionál s licenciou B pôsobí od roku 2003. Vychoval viacero talentov, ktoré pôsobia v národných reprezentáciách.
  Do výuky zakomponováva odborné znalosti z kreatívneho tréningu a biomechaniky, tour coachingu, rozvoja juniorov a krátkej hry.

  Domovské kluby:
 • 2003 – 2004: Golfový klub Prešov
 • 2005: Agama Golf Club
 • 2006: Dunakiliti Golf Club
 • 2007 – 2017: Golf & Country Club Piešťany
 • 2018 – 2020: Airport Golf Club Šurany
 • od 2021: Golfový klub Gray Bear Tále
 • Golfové hodiny s Alešom rezervujte prostredníctvom golfovej recepcie Gray Bear: +421 48 6712 512.

  Úplne nový zážitok z golfu

  Nočný golf na Táloch


  Hra pod nočnou oblohou má svoje osobité čaro

  Osvetlené ihrisko Little Bear je k dispozícii od 15. júna do 15. septembra v dňoch piatok a sobota od 19:00 hod. s posledným tee time o 21:00 hod., resp. v mesiacoch júl a august o 22:00 hod.


  CHCEM NA TÁLE!